Skenování otevřených prostorů

Určení kubatur hromad nebo výkopů, zaměření archeologických vykopávek, zaměření stromů a jejich průměrů

Rychle a levně získané podklady pro zakreslení stávajícího stavu a výpočet kubatur zeminy

Skenování je moderní metoda, jak získat rychle data popisující jakýkoliv povrch. Máme zkušenosti se snímáním komunikací pomocí mobilního skeneru na autě, se skenováním a výpočtem kubatur nasypané zeminy i s určením polohy objektů archeologických vykopávek. Pro každou zakázku vybereme nejvhodnější skener tak, aby výsledek co nejlépe odpovídal potřebám objednatele.

Nabízíme:

NAŠE DALŠÍ SLUŽBY

Kromě skenování otevřených prostor a výpočet kubatur zeminy Vám můžeme nabídnout 3D skenování interiérů. Rovněž spravujeme polohopisná data technických map měst a obcí v okrese Jihlava a data získaná z měření geodetů PROGEO, případně data dodaná obecními úřady od jiných geodetů.

Mohlo by Vás dále zajímat:

O cenách za zaměření
25. 02. 2021

Poslední dobou děláme hodně nabídek a je mnoho takových, kdy zákazník ani neodpoví ano–ne. Je to kvůli ceně, která v jeho očích překročila jakousi kritickou hranici? Možná. Ovšem nejde dělat zázraky a i geodetické zaměření na základě 3D skenování něco stojí. Spolehlivý automat neexistuje. Zpracování 2D výkresu trvá dobu závislou na složitosti objektu, požadavcích objednatele…

Co když porovnáme zaměření laserovým pásmem a skenování?
26. 06. 2023

Ono to z ručního měření délek při pečlivém provedení docela sedí – jen se nepozná, kde jsou možná kritická místa. Na obrázcích je výsledek jedné naší zkoušky – kolega projektant zaměřil krov kostela klasicky laserovým pásmem a výsledek vypadal velmi pěkně. Po čase jsme se do stejného krovu dostali i s ručním scannerem a zaměřili…

Spárořez
1. 12. 2021

Po mnoha „klasických“ skenech budov jsme byli poptáni, zda bychom zvládli spárořez. Slyšeli jsme to slovo poprvé, ale o to větší výzva to byla. Spárořez je obkladačský plán, zákres jednotlivých dílů dlažby nebo obkladu a jejich vzájemné polohy. Velikost spár je přitom v milimetrech, dílů je mnoho a leží třeba i vysoko nad zemí. Zkoumali…

Výhody ručního mobilního 3D skeneru oproti statickému skeneru
12. 06. 2022

Statický skener je přístroj při měření pevně stojící na stativu. Je přesnější, má větší dosah a obvykle umí snadno obarvit body podle skutečnosti. Ruční skener je malý lehký přístroj, který drží v ruce obsluha. Nebo může mít scanner připevněný na tyčce, aby se snadněji naskenovala místa vysoko nad obsluhou nebo v místech, kam obsluha nemůže vlézt.

Další výhoda ručního mobilního 3D skeneru – malá datová velikost výstupů
14. 07. 2022

Chceme se s vámi v tomto krátkém článku podělit o nečekanou zkušenost s velikostí souborů při 3D skenování. Zcela nečekaně jsme objevili další výhodu ručního skeneru pracujícího na dnešní dobu s malým počtem bodů snímaných za vteřinu a skenujícího bez obarvení bodů. Se vzniklým mračnem bodů lze pracovat i na „normálním“ počítači a výsledek lze…

Ověření výšek podlaží
6. 11. 2022

Máme pro vás další zajímavou zkušenost z praxe 3D skenování. Při projektování objektu ubytovacího domu do zaměření vzniklého před několika lety měl projektant pochybnosti o přesnosti výšek v tenkrát geodeticky zaměřeném podkladu. Budova byla výškově složitá a na výškách záleželo. Jak se 3D skenování osvědčilo v této situaci? Celý objekt jsme za provozu během hodiny…

Další aktuality

Zpět