Vertua | Náš závazek udržitelnějším cílům

Společnost Cemex se zavázala k celosvětovým cílům udržitelnosti. Proto jsme vytvořili portfolio Vertua, které tvoří udržitelnější produkty. Využíváme nejmodernější technologie a inovace a pomáháme našim klientům plnit jejich stavební požadavky udržitelnějším způsobem.

Cílem projektu Vertua je rozšířit v blízké budoucnosti tyto atributy na všechny produkty v portfoliu Cemex a dál tak zlepšovat udržitelnost celého oboru.

Symbol označující nízkouhlíkové produkty Vertua se uděluje vybraným cementům a dalším výrobkům, které se vyznačují jedinečným surovinovým složením, jež zahrnuje složky nejvyšší kvality pro snížení uhlíkové stopy výsledného produktu.

Cementy s tímto označením zaručují snížení emisí CO2 při výrobě o 20–70 % ve srovnání s produkty s podobnými technickými parametry. Stojí za zmínku, že díky použití surovin lokálního původu a procesům pro nakládání s odpadními materiály z jiných průmyslových odvětví, jež byly zavedeny v duchu cirkulární ekonomiky, mají tyto produkty v celkovém důsledku nižší ekologickou stopu.

 

Více o produktech Vertua

 

Datum zveřejnění: 1.8.2023 , Autor: CEMEX Czech Republic, s.r.o.

Zpět na všechny novinky

Novinky

PUTZMEISTER - P 720 TD Stage V

Pístové čerpadlo P 720 - všestranný univerzál v novém designu Dopravuje vše od stříkaného betonu po samonivelační podlahový potěr s velikostí zrna až 16 mm na velké vzdálenosti. …

Potřebujete pomoci s Betonserverem?

Ozvěte se nám

E-mail info@betonserver.cz